Školení práce ve výškách a nad volnou hloubkou

08.10.2011 00:00

V sobotu 8. října se 6 členů jednotky zúčastnilo školení Práce ve výškách a nad volnou hloubkou u sousedního sboru v Merklovicích. V dopoledních hodinách, kdy sluníčko ještě alespoň trochu svítilo a hřálo, proběhla teoretická výuka završená úspěšně zakončeným písemným testem. Po obědě bylo naplánováno praktické procvičení v lanovém centru v Říčkách v Orlických horách. Už při příjezdu na místo začalo slušně pršet a po nezbytných přípravách se pustily do zdolání nejdelšího okruhu „opičí dráhy“. Jakmile úspěšně pokořil prvních pár překážek, přidaly se k dešti i krupky, nebo možná již sněžení. Jako by počasí chtělo prověřit nezdolnost jednotky, ale v tu chvíli už to asi bylo jedno. A tak na kost promoklý a zmrzlý úspěšně dokončili okruh a úspěšně tak završili celkovou zkoušku. Teď už jen zbývá doplnit potřebné informace s prováděním uzlů a procvičit i prakticky záchranu osob.

Zpět